Stacja Fotografia – Tomasz Markowski

Serdecznie zapraszamy na drugie z cyklu spotkań w ramach projektu „Stacja Fotografia” organizowanego wspólnie przez Foto-Plus oraz Sony.

Spotkanie odbędzie się 25 października 2018 roku w Studio Station w Krakowie. Gospodarzem spotkania będzie Tomasz Markowski – fotograf sportowy związany z Przeglądem Sportowym i ambasador Sony. Relacjonował najważniejsze wydarzenia sportowe na świecie, w tym Igrzyska Olimpijskie, finały Mistrzów Europy w piłce nożnej czy Tour de Pologne. Zdjęcia na Instagramie Tomka https://www.instagram.com/markowskifoto/

Na spotkaniu dowiecie się również o nowościach sprzętowych i bliżej poznacie technologie wykorzystywane przez Sony. Sami przetestujecie też wybrane aparaty i obiektywy.
Dla uczestników przewidziana jest bardzo atrakcyjna oferta handlowa na sprzęt Sony.

Bilety na wydarzenie możecie kupić tutaj:
https://stacja-fotografia-2.evenea.pl

Więcej o całym cyklu oraz terminy kolejnych spotkań sprawdźcie tutaj:
http://blog.fotoplus.pl/Aktualnosci/stacja-fotografia

Fundacja Ani Dymnej

Ostatnio mieliśmy przyjemność gościć wspaniałych podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Material Backstage

Pierwszy raz u nas w studiu, pierwszy raz tego typu backstage ;)

Kreację by Anna Siemińska

photo by Anna Ciupryk Photography

model Iwona Cieniawska Model

FOMEI Expert Day w Krakowie

17 lutego 2018 w godzinach 10:00-16:00 w Studio Station przy Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego 3 w Krakowie odbędzie się otwarty dzień ekspercki FOMEI.

Zapraszamy wszystkich artystów, fotografów i filmowców, grafików i ludzi związanych z drukiem i reprodukcją sztuki zainteresowanych oświetleniem w fotografii i video oraz jakościowym drukowaniem zdjęć, grafik i obrazów. W Studio Station na gości czekać będzie oświetlenie i papiery fotograficzne FOMEI. Tego dnia do Waszej dyspozycji w Studio Station będą także eksperci Fomei – Łukasz Borowski i Szymon Aksienionek, którzy odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania o oświetlenie i papiery marki FOMEI.

Do testowania papierów FOMEI w studio dostępne będą najlepsze narzędzia do drukowania zdjęć i zarządzania barwą w fotografii – suchy lab Epson SureLab SL-D700, drukarka atramentowa Epson SureColor SC-P600, monitor graficzny EIZO ColorEdge CG2420 i kalibratory X-Rite – kolorymetr i1Display Pro oraz najnowszy spektrofotometr i1Studio.

Tematem przewodnim spotkania będą kwestie odpowiedniego doboru oświetlenia do konkretnych potrzeb. Uczestnicy dowiedzą się także jak dobrać odpowiedni papier fotograficzny oraz jak prawidłowo drukować zdjęcia zgodnie z zasadami zarządzania barwą przy użyciu profili ICC.

Miejsce:

Studio Station,
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego 3, Kraków
Historyczny Budynek Dworca Głównego w Krakowie
Tuż koło głównego wyjścia z Galerii Krakowskiej
http://studiostation.pl/

Rejestracja:

Wstęp bezpłatny. Rejestracja nie jest wymagana. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Informacje:

Studio Station – Pawel Zajac: info@studiostation.pl
Oświetlenie Fomei – Łukasz Borowski: l.borowski@medikon.pl
Papiery Fomei – Szymon Aksienionek: s.aksienionek@medikon.pl

W razie pytań prosimy o kontakt.